DANKO: SNS stavia silnú kandidátku, ale nie Noemovu archu pre všetkých
PREHRAŤ

DANKO: SNS stavia silnú kandidátku, ale nie Noemovu archu pre všetkých

Už dnes mám echo, že tých päť percent dosahujeme. Vidíte ako sa nás boja? Pozrite sa, čo s nami stvárajú niektoré médiá, povedal predseda SNS Andrej Danko.

Bratislava 26. apríla (Teraz.sk) – Slovenská národná strana (SNS) stavia silnú kandidátnu listinu do parlamentných volieb aj prostredníctvom spájania sa s predstaviteľmi menších, ale dlhodobo vyhranených národne a kresťansky orientovaných subjektov. Nemá však záujem byť platformou pre akýchkoľvek nezávislých poslancov, ktorí hľadajú uplatnenie. V TASR TV to povedal predseda SNS Andrej Danko.

Reagoval tým na otázku, prečo SNS nerokuje o mieste na kandidátnej listine s nezaradenou poslankyňou Romanou Tabák, ktorú by si na nej vedel predstaviť napríklad líder partnerskej strany Život-NS Tomáš Taraba.

Danko tvrdí, že Romanu Tabák váži, ale pri tvorbe kandidátnej listiny s ňou nepočíta. „Som zodpovedný za kandidátku, spájam národné a kresťanské sily, ktoré sú dlhodobo národné a kresťanské. Ale pani Tabák pracovala s Kollárom, aj Matovičom a SNS nie je Noemova archa, kde príde každý, keď sa rozhodne,“ vyhlásil Danko.

Viac čítajte tu.