DZURINDA: Nechcem sa pozerať, ako Slovensko upadá
PREHRAŤ

DZURINDA: Nechcem sa pozerať, ako Slovensko upadá

Zlé trendy je vidieť prakticky všade. Máme nízky ekonomický rast, zato dvakrát takú infláciu, ako je priemer v eurozóne, povedal v TASR TV Mikuláš Dzurinda (Modrí, Most-Híd).

Bratislava 15. júla (Teraz.sk) – Dôvodom návratu Mikuláša Dzurindu do politiky nie sú osobné ambície, ale opakované zlyhávanie slovenských politických reprezentácií a dlhodobo negatívne trendy prakticky vo všetkých sektoroch spoločnosti. V TASR TV to povedal líder strany Modrí, Most-Híd Mikuláš Dzurinda.

Posledných desať rokov sa bývalý dvojnásobný premiér podľa vlastných slov venoval európskej politike a na Slovensku chcel skôr len radiť nastupujúcej politickej generácii. „Ale doma to išlo pravidelným tempom dole kopcom. Zlé trendy je, žiaľ, vidieť prakticky všade,“ konštatuje.

Tvrdí, že primárnou motiváciou pre neho nie je snažiť sa znovu získať funkcie, ktoré zastával už v minulosti, ale dosiahnuť posun v slovenskej politike. „Nechcem sa pozerať, ako Slovensko upadá. Mám len dve možnosti. Zavrieť sa do svojej ulity, osobne sa nemám celkom zle, alebo priznať farbu a uvedomiť si, že mojou profesiou je politika,“ vyhlásil.

Za problém považuje veľmi nízku kultúru politiky, ale aj praktickú manažérsku neschopnosť politickej reprezentácie. „Máme nízky ekonomický rast, zato dvakrát takú infláciu, ako je priemer v eurozóne. Narástol dlh cez maastrichtské kritérium,“ pripomína Dzurinda.