Z. JAUROVÁ: Ženy, ktoré majú deti, sú veľmi efektívna pracovná sila
PREHRAŤ

Z. JAUROVÁ: Ženy, ktoré majú deti, sú veľmi efektívna pracovná sila

Keď pani Kusá prijala symbolické 150. miesto, tak vzniklo to, že je žien na kandidátke Progresívneho Slovenska dokonca o jednu viac ako mužov, povedala Zora Jaurová (PS).

Bratislava 25. júna (Teraz.sk) – Moderná pracovná legislatíva by mala umožniť lepšie zosúladenie pracovného a rodinného života pre ženy s deťmi, ktoré za takýchto podmienok vedia byť mimoriadne efektívnou pracovnou silou. V TASR TV to povedala členka predsedníctva Progresívneho Slovenska (PS) Zora Jaurová.

Tvrdí, že slovenský zákonník práce reflektuje ešte podmienky 20. storočia, kedy ľudia väčšinou pracovali buď ako zamestnanci alebo živnostníci. Dnes je podľa nej možných hybridných foriem práce omnoho viac a je možné ich doplniť aj vhodnými sociálnymi politikami. „Ženy, ktoré majú deti, sú oveľa stabilnejšia a zodpovednejšia pracovná sila, dokážu efektívnejšie pracovať. Dokážu lepšie manažovať svoj čas a schopnosti,“ vyhlásila Jaurová.

„Dá sa tomu pomôcť súborom sociálnych politík, ktoré budú dbať na to, aby zosúladenie pracovného a rodinného života bolo pre ženy čo najlepšie,“ dodala.

Viac čítajte tu.