LETANOVSKÁ: E. Heger bol premiérom v chaose, ale nie premiérom chaosu
PREHRAŤ

LETANOVSKÁ: E. Heger bol premiérom v chaose, ale nie premiérom chaosu

Príde jeseň, deti sa vrátia do škôl a keď tretina detí nenájde v ambulancii svojho pediatra, potom ešte len vypukne katastrofa, hovorí volebná líderka Demokratov A. Letanovská.

Bratislava 2. augusta (Teraz.sk) – Bývalý predseda vlády Eduard Heger bol premiérom, ktorý musel pôsobiť v chaose, ale nebol premiérom chaosu. Naopak, urobil veľa pre udržanie stability a pomohol presadiť dôležité reformy, ktoré v budúcnosti Slovensku pomôžu. V TASR TV to povedala volebná líderka strany Demokrati Andrea Letanovská.

Vlády Eduarda Hegera boli podľa nej pod tlakom dvoch veľkých globálnych kríz, covidovej a následne ďalšej, spojenej s vojnovým konfliktom na Ukrajine. Vládna koalícia okrem toho trpela v dôsledku neustáleho súperenia predsedov SaS a OĽANO, Richarda Sulíka a Igora Matoviča. „Na to, aké to bolo nestabilné a akých tam mal dvoch aktérov, ďalších už nejdem ani spomínať, na to Eduard Heger ukázal, že je schopný stabilitu udržať. Dal bokom svoje ego a to, čo ho to stálo osobne,“ tvrdí Letanovská.

Viac čítajte tu.