DZURINDA: Kamaráti Kremľa lídra majú, zástancovia EÚ a NATO nie
PREHRAŤ

DZURINDA: Kamaráti Kremľa lídra majú, zástancovia EÚ a NATO nie

Nie je jednoduché stať sa z úradníka politikom, aj keď pán Ódor bol úradníkom vysoko postaveným. Aj politika je remeslo, povedal líder strany Modrí, Most-Híd Mikuláš Dzurinda.

Bratislava 1. septembra (Teraz.sk) – Zatiaľ čo priatelia Kremľa a kritici euroatlantickej politicky na Slovensku svojho politického lídra majú, zástancom politiky Európskej únie a NATO takáto politická osobnosť chýba. V TASR TV to povedal predseda strany Modrí, Most-Híd Mikuláš Dzurinda.

Na otázku, prečo podpora euroatlantickej politiky medzi ľuďmi na Slovensku počas posledných troch rokov nestúpla, ak sa k nej jednoznačne hlásili všetky vlády tohto volebného obdobia, Dzurinda odpovedal, že aj politika je podľa neho remeslo, ktoré treba vedieť robiť.

Politický líder podľa neho potrebuje skúsenosti, kvalitný tím spolupracovníkov a hodnotovú konzistentnosť, ktorá mu pomôže pri vytyčovaní konkrétnych cieľov. „Keď chýba základná kultúra, keď nemáte cieľ, politika nemôže vyzerať inak, ako vyzerala posledné tri roky,“ konštatoval Dzurinda.

Viac čítajte tu.