PELLEGRINI: Vládu, aká tu bola tri roky, si druhý raz dovoliť nemôžeme
PREHRAŤ

PELLEGRINI: Vládu, aká tu bola tri roky, si druhý raz dovoliť nemôžeme

Ľudia cítia, čo tu za tri a pol roka zažívali, hanbu, trápenie a strach. To v nich je a to ich možno privedie k urnám aj bez nejakej veľkej politickej hypermobilizácie, povedal P. Pellegrini.

Bratislava 27. septembra (Teraz.sk) – Vládnutie s ktorým bolo Slovensko konfrontované posledné tri roky, si už po nadchádzajúcich parlamentných voľbách po druhý raz dovoliť nemôže. V TASR TV to povedal predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Ťažké krízy podľa neho zažívala v tomto období celá Európa a celý svet, ale štáty s „príčetnými vládami“ podľa Pellegriniho zvládli tieto krízy omnoho lepšie. „Dlh je extrémny, títo ľudia prehajdákali miliardy,“ pripomenul mimoriadne rýchle zadlžovanie štátu v krízových rokoch.

Životná úroveň Slovenska podľa Pellegriniho po roku 2020 prestala dobiehať priemer Európskej únie (EÚ), začala naopak klesať, až sme sa napokon zaradili v EÚ na predposledné miesto pred Bulharsko. „Som presvedčený, že ľudia by mali ísť voliť a vyjadriť svoj názor. Ľudia cítia, čo tu za tri a pol roka zažívali, hanbu, trápenie a strach. To v nich je a to ich možno privedie k urnám aj bez nejakej veľkej politickej hypermobilizácie,“ povedal.

Viac čítajte tu.