FICO: Stabilita a európska perspektíva Ukrajiny je aj v našom záujme
PREHRAŤ

FICO: Stabilita a európska perspektíva Ukrajiny je aj v našom záujme

Nechceme ísť cestou revanšu. Nikomu sme nevykopávali dvere, nerobili sme cirkus, ani neobviňovali bez dôvodov. Ale povedali sme, že zrušíme ÚŠP, povedal R. Fico v TASR TV.

Bratislava 27. januára (Teraz.sk) – Stabilita, nezávislosť a demokratická perspektíva Ukrajiny je v slovenskom záujme a garantovať ju môže aj členstvo Ukrajiny v Európskej únii (EÚ). Po stretnutí s ukrajinským premiérom Denysom Šmyhaľom to v TASR TV povedal predseda vlády Robert Fico (Smer-SD).

Stretnutie sa konalo v Užhorode 24. januára a obaja predstavitelia na ňom konštatovali, že slovenská a ukrajinská vláda chcú napriek názorovým rozdielom viesť politiku „nového pragmatizmu“.

Fico predpokladá, že prístupové rokovania Ukrajiny do EÚ budú dlhodobý proces, pripomína však, že európsku perspektívu Ukrajiny osobne podporil. „Pokiaľ ide o vstup do Európskej únie, poďme o tom hovoriť, sú tam nejaké podmienky, bude to trvať nejaký čas,“ uviedol s tým, že tento vstup je ťažké si v praxi predstaviť, kým je Ukrajina vo vojnovom stave.

Viac čítajte tu.