Čínsky veľvyslanec: Máme záujem o rozvoj pragmatickej spolupráce
PREHRAŤ

Čínsky veľvyslanec: Máme záujem o rozvoj pragmatickej spolupráce

Hosťom Pavla Demeša v relácii CD Klub bol mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky na Slovensku CAI Ge.

Prišiel som v čase nástupu novej slovenskej vlády, ktorá tvrdí, že bude rozvíjať dobré vzťahy s Čínou a klásť dôraz na pragmatickú a vecnú spoluprácu, vyhlásil veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky na Slovensku CAI Ge.

„ Slovensko-čínske vzťahy sú veľmi dobré, preto sa obe strany dohodli, že budú využívať príležitosť 75. výročia nadviazania diplomatických vzťahov na posilnenie návštev na vysokej úrovni, na rozvíjanie pragmatickej spolupráce vo všetkých oblastiach – ekonomicko-obchodnej, kultúrnej, aj v oblasti školstva,“ doplnil čínsky diplomat.

Čo sa týka ekonomickej spolupráce, Slovensko je najväčším importérom z Číny v strednej a východnej Európe, tvrdí čínsky veľvyslanec. „Čína je najväčším partnerom Slovenska z krajín mimo Európskej únie... Potenciál spolupráce ešte nebol plne využitý, je tu stále veľký priestor,“ myslí si veľvyslanec.

Pozrite si reláciu CD Klub, dozviete sa viac nielen o histórii slovensko-čínskych vzťahov, ale aj nadchádzajúcich oslavách Čínskeho nového roku a tradíciach, ktoré sú s tým spojené.