DANKO: Bojím sa rivality Pellegriniho a Fica, SNS do inej vlády nemôže
PREHRAŤ

DANKO: Bojím sa rivality Pellegriniho a Fica, SNS do inej vlády nemôže

Na kandidátnej listine SNS do Európskeho parlamentu budú podľa Danka figurovať poslanci aj ministri za túto stranu v tom istom poradí, v akom sa prebojovali do parlamentu.

Bratislava 6. marca (Teraz.sk) – Rivalitu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) a Roberta Fica (Smer-SD) vníma Andrej Danko ako riziko pre svoju stranu, keďže SNS nemá šancu vstúpiť do alternatívnej vládnej koalície. Predseda SNS to povedal v TASR TV.

Slovenská národná strana dnes podľa neho môže reálne byť súčasťou koalície iba s účasťou Smeru-SD, pre Hlas-SD to však neplatí. „Ja môžem byť vo vláde len s Robertom Ficom, Peter Pellegrini môže byť vo vláde aj s Progresívnym Slovenskom. Veď to hovoril Peter Kmec,“ pripomenul Danko.

Postoje Hlasu-SD boli podľa neho dôvodom, prečo vládna koalícia tak dlho tolerovala opozičné obštrukcie pri rokovaní o novele trestných kódexov v parlamente. „Tri mesiace sme sa s tým naťahovali, nezmenili sme rokovací poriadok, doslova sme sa s tým maznali. Ja som si predstavoval, že keď prídeme do vlády, pôjdeme ako motorová píla,“ vyhlásil Danko.

Aj zmena rokovacieho poriadku podľa neho čaká na obdobie po voľbách prezidenta v dôsledku postojov lídra Hlasu-SD. „Proste, Peter Pellegrini je taký. Úsmev, konflikt veľmi nemá rád. Veľmi rád sa zvezie. Myslí si, že s tým úsmevom sa stane prezidentom,“ tvrdí predseda SNS.

Jedným z dôvodov, prečo sa sám rozhodol kandidovať na post hlavy štátu, je podľa Danka to, že nedošlo k dohode v rámci vládnej koalície. O svojom ďalšom postupe sa rozhodne na základe vývoja preferencií, národné hlasy však trieštiť nechce. „Ale mnoho voličov, ktorí chcú voliť mňa alebo Harabina, v druhom kole nepôjde voliť, lebo Korčoka a Pellegriniho považujú za liberálnych politikov,“ konštatoval Danko.

Dodal, že absolútne nechápe rozhodnutie, ktoré prijalo v prezidentských voľbách KDH. „KDH podporilo Korčoka, ktorý sa otvorene hlási k LGBTI agende,“ tvrdí predseda SNS.