V. BURJAN: Mnohí sa nám smejú, či nie sme príliš naivní, keď sme sa dali znovu nahovoriť na prípravu školskej reformy
PREHRAŤ

V. BURJAN: Mnohí sa nám smejú, či nie sme príliš naivní, keď sme sa dali znovu nahovoriť na prípravu školskej reformy

Dlhodobá koncepcia zmeny školstva má šancu len vtedy, keď má podporu nielen vládnych, ale aj opozičných strán, povedal pre TABLET.TV jeden z autorov novej školskej reformy Vladimír Burjan.

Bratislava 7. novembra (TABLET.TV) – Ministerstvo školstva zverejnilo v októbri Návrh cieľov Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania, aby sa k pripravovanej školskej reforme mohla ešte v procese jeho tvorby vyjadriť odborná verejnosť.

Podobných pokusov však bolo v minulosti niekoľko. Príčinou toho, že sa nakoniec žiadna z reforiem nezrealizovala v plánovanej podobe, boli časté personálne zmeny na ministerstve školstva a finančné krytia, povedal v rozhovore pre TABLET.TV Vladimír Burjan, jeden z autorov návrhu cieľov Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania - Učiace sa Slovensko.

Podľa jeho slov sa pri tvorbe aktuálnych cieľov poučili z minulosti a snažili sa zhotoviť materiál, ktorý by mohol získať podporu naprieč politickým spektrom. „Je dôležité, aby sa tá línia, ktorú ideme vytýčiť, pozdávala nielen tým, ktorí teraz vládnu, ale aj tým, ktorí budú vládnuť o dva roky, o tri, o šesť, o osem a to môžu a nemusia byť tí istí,“ dodal V. Burjan.

Pozrite si reláciu ŠKOLSTVO Tu a teraz s moderátorom Jurajom Šimkom.