DANKO: Z histórie roku 1968 sa máme poučiť, a nie sa kvôli nej hádať
PREHRAŤ

DANKO: Z histórie roku 1968 sa máme poučiť, a nie sa kvôli nej hádať

Bolo to ťažké obdobie a treba mať k nemu jasný postoj. Ale dnes sa za najväčších hrdinov toho obdobia vydávajú často ľudia, ktorí boli naozaj nápomocní normalizačnému režimu, povedal A. Danko.

Bratislava 21. augusta (Teraz.sk) – Tragický koniec Pražskej jari a vstup vojsk piatich štátov Varšavskej zmluvy 21. augusta 1968 na naše územie musí každý Slovák jasne a jednoznačne odsúdiť. Z histórie sa však máme poučiť, nie sa ňou umárať, alebo sa na jej základe snažiť ľudí polarizovať. V diskusii na TABLET.TV to uviedol predseda NR SR a SNS Andrej Danko.

„Bolo to ťažké obdobie a treba mať k nemu jasný postoj. Ale čo je pre nás typické, dnes sa za najväčších hrdinov toho obdobia vydávajú často ľudia, ktorí boli naozaj nápomocní (normalizačnému, pozn. Teraz.sk) režimu,“ povedal Danko.

Dodal, že Slovensko zažívalo ťažké časy niekoľko desaťročí po sebe, najprv druhú svetovú vojnu, potom nástup komunizmu v roku 1948 a politické procesy v päťdesiatych rokoch.„Potom prišlo obdobie uvoľnenia, došlo k prepúšťaniu ľudí, ktorí boli prenasledovaní, prišla vôľa po zmene v spoločnosti. Ale bola potlačená,“ povedal na margo augustových udalostí.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad