BEBLAVÝ: Náš štát nefunguje pravicovo ani ľavicovo,on proste nefunguje
PREHRAŤ

BEBLAVÝ: Náš štát nefunguje pravicovo ani ľavicovo,on proste nefunguje

Požiadavky Novembra´89 aj po tridsiatich rokoch považujeme za dobré, povedal v diskusii na TABLET.TV predseda SPOLU Miroslav Beblavý.

Bratislava 22. októbra (Teraz.sk) - Štát na Slovensku nefunguje pravicovo ani ľavicovo, podľa predsedu strany SPOLU-občianska demokracia Miroslava Beblavého tu štát jednoducho nefunguje. „Náš program je program radikálnej, hĺbkovej zmeny tohto štátu. Zmeny, ktorá zabezpečí nie iba to, že sa už nebudú opakovať veci typu Gorila, ale že sa naše zdravotníctvo, školstvo, aj naša ekonomika posunú do západnej Európy,“ povedal v diskusii na Tablet.tv.

„Od obdobia Dzurindových reforiem a Dzurindových vlád treba urobiť veľký krok vpred. Tie vlády boli o tom, že bolo treba urobiť veľké ekonomické reformy a dostať Slovensko do Európskej únie,“ konštatoval. „Bolo treba zachrániť štát pred krachom. Dnes sú výzvy iné, hlavne treba navrátiť dôveru ľudí v štát,“ dodal Beblavý.

Napríklad finančná skupina, ktorá sa spomína v spise Gorila, si podľa neho nahonobila imanie za vlády Vladimíra Mečiara a za vlády Mikuláša Dzurindu ho dokázala ešte zveľadiť. „Za Fica už mali úplné Eldorádo. Aj nám vyšlo, že to nie je problém len jednej vlády,“ povedal Beblavý.

Jeho strana chce preto navrhnúť legislatívny zákaz prílišnej koncentrácie vlastníctva v zdravotníctve a médiách. Dodáva, že väčšina kritických reakcií na tieto návrhy zatiaľ nespochybňovala ich potrebnosť, skôr otázku ich realizovateľnosti. „Musíme ukázať, že sa to dá,“ tvrdí Beblavý. Zároveň ale priznáva, že na túto otázku zatiaľ nepanuje jednotný názor ani medzi opozičnými stranami.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad