HLINA: KDH je dôležité aj pre tých, čo ho nevolia
PREHRAŤ

HLINA: KDH je dôležité aj pre tých, čo ho nevolia

Medzi inovatívne prvky kampane KDH Hlina počíta divadelnú hru, ktorú by chceli kresťanskí demokrati ukázať na pätnástich miestach v regiónoch Slovenska. Povedal to v TABLET.TV.

Bratislava 20. novembra (Teraz.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie je tridsať rokov oporou demokratického systému na Slovensku a je preto dôležité pre všetkých, vrátane ľudí, čo ho nevolia alebo dokonca nemajú radi. V diskusii na Tablet.tv to povedal predseda KDH Alojz Hlina.

Dodal, že KDH v priebehu rokov prekonalo odchody mnohých osobností, ktorí si založili vlastné politické subjekty a prežilo aj vlastný neúspech, keď pred štyrmi rokmi nepostúpilo do Národnej rady SR. Odvtedy však podľa Hlinu dokázalo zabodovať v regionálnych, samosprávnych, aj európskych voľbách.

„KDH je matkou matiek, je to lietadlová loď. Všeličo z nás odletelo, niečo sa aj vrátilo, niečo nestihlo a spadlo do mora. Je dôležité, aby tu KDH bolo, aj pre tých, ktorí KDH nevolia. KDH je dôležité pre systém parlamentnej demokracie,“ tvrdí Hlina.

Hoci doba podľa neho nie je obsahová a vyhovuje skôr stranám, ktoré hrajú na emócie voličov, KDH podľa Hlinu stavia na programe nádeje na reštart Slovenska. „Prvá kapitola je rodinná politika a podpora rodiny. Našou prioritou je podpora rodiny a ochrana života,“ povedal Hlina. Dodal, že v programe treba byť poctivý a hovoriť ľuďom aj nepríjemné veci. „V skutočnosti nič nie je zadarmo, čo je zadarmo, je spravidla najdrahšie,“ poznamenal.

Viac čítajte tu.

 

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad