DOLINKOVÁ: Zdravotnícky sektor býval rozhádaný, teraz sa celý spojil
PREHRAŤ

DOLINKOVÁ: Zdravotnícky sektor býval rozhádaný, teraz sa celý spojil

V ambulanciách robia aj deväťdesiatroční lekári. Ak by všetci lekári a sestry v dôchodkovom veku odišli, systém skolabuje, povedala podpredsedníčka Hlasu-SD Z. Dolinková.

Bratislava 22. júna (Teraz.sk) – Kritika politiky ministerstva zdravotníctva spojila celý zdravotnícky sektor, či sú to ambulancie, nemocnice, lekárnici, pacienti, alebo dokonca zdravotné poisťovne. V TASR TV to povedala podpredsedníčka Hlasu-SD Zuzana Dolinková.

Dôvodom je podľa nej uvedomenie si vážnosti situácie, kedy sú ohrozené prakticky všetky segmenty sektora. „Pamätám obdobie, keď sme boli rozhádaní. Keď sme rokovali so zdravotnými poisťovňami, alebo keď chceli navýšiť platy sestry aj lekári a hádali sa medzi sebou,“ povedala Dolinková, ktorá v minulosti pôsobila na pozícii prezidentky Zväzu ambulantných poskytovateľov.

Zdravotnícky sektor podľa nej prešiel ťažkou skúškou v období pandémie covidu a v aktuálne čelí množstvu akumulovaných problémov, úbytkom lekárov a zdravotníckeho personálu počnúc a chýbajúcou víziou revitalizácie a rozvoja sektora končiac.

Viac čítajte tu.