V Bratislave vám s batožinou už tretí mesiac pomáhajú nosiči
PREHRAŤ

V Bratislave vám s batožinou už tretí mesiac pomáhajú nosiči

Cieľom projektu, ktorí zamestnáva ľudí bez domova, je umožniť predajcom pouličného časopisu, aby sa zbavili dlhov a exekúcií, zväčša na zdravotnom poistení.
Bratislava 6. marca (TABLET.TV) - Trikrát do týždňa sa na hlavnej stanici v Bratislave môžete stretnúť s pánmi v uniformách. Ide o vybraných predajcov pouličného časopisu, ktorí pomáhajú cestujúcim s batožinou. Bezplatná služba funguje už tretí mesiac.

Cieľom projektu, ktorí zamestnáva ľudí bez domova, je umožniť predajcom pouličného časopisu, aby sa zbavili dlhov a exekúcií, zväčša na zdravotnom poistení. "Od tohto mesiaca bude mať každý z nosičov už aj dohodu so zdravotnou poisťovňou, mnohým sa podarilo vybaviť si splátkový kalendár a finančne sa aspoň trochu stabilizovať," dodáva koordinátor projektu Peter Kadlečík.

Počas služby zažijú nosiči aj veľa úsmevných situácií. Väčšina z nich už má dokonca aj stálych zákazníkov. "Jedna pani chodí z Viedne a už, keď ma vidí pri vlaku, klope na okienko, aby som jej išiel pomôcť s kuframi," smeje sa nosič Jozef.

Projekt plánuje občianske združenie Proti prúdu v budúcnosti rozšíriť a službu prispôsobiť grafikonu železničnej dopravy.