S. ČEKOVSKÝ: Najviac obchodov na Elektronickom trhovisku je do 1000 eur
PREHRAŤ

S. ČEKOVSKÝ: Najviac obchodov na Elektronickom trhovisku je do 1000 eur

Hosťom Richarda Kvasňovského v relácii EKONOMIKA Tu a Teraz bol Stanislav Čekovský, výkonný riaditeľ spoločnosti Anasoft, ktorá je súčasťou konzorcia projektu elektronického trhoviska.

Bratislava 11. júna (TABLET.TV) - Elektronické trhovisko má za sebou viac ako štyri mesiace prevádzky, s rastúcim počtom obchodov i úspor.

Viac ako polovica obchodov, ktoré sa uskutočnia na Elektronickom trhovisku, je v hodnote do 1000 eur.  „Zatiaľ v prvotných fázach, to znamená od kedy sa začalo obchodovať až do dnes, je približne 50 % alebo mierne viac ako 50 % tých obchodov, ktoré sú pod 1000 eur. To znamená, že subjekty ani nemajú povinnosť obchodovať v tejto oblasti,“ vyčíslil Čekovský.

Zdôvodňuje to tým, že spoločnosti jednoducho skúšajú, ako funguje obchodovanie na trhovisku a či sa vôbec tovary a služby dajú obstarávať. „Druhý dôvod je, že výklad predpisov je rôzny a subjekty si to trošku mýlia a tretí dôvod je, že trhovisko je efektívne a má zmysel obchodovať aj v oblasti od 300 do 1000 eur, pretože obchodovanie je rýchle a tovar sa dostaví tam, kde má a za priaznivú cenu,“ doplnil Čekovský.

Okrem toho sa na Elektronickom trhovisku v najväčšej miere obstarávajú tovary. „Jednoznačne najviac je tovarov. To, na čo sme sa pôvodne zameriavali, boli tovary a postupne sa k nim pripájajú drobné služby a drobné stavebné práce,“ priblížil Čekovský.

Pozrite si reláciu EKONOMIKA Tu a Teraz s moderátorom Richardom Kvasňovským.