Janus po výhre nad Dinamom Minsk: Verím, že v takomto tempe budeme pokračovať
PREHRAŤ

Najbližšie si "belasí" zmerajú sily s lotyšským klubom Dinamo Riga, ktorý privítajú v Slovnaft aréne v stredu o 19.00 h.

Bratislava 29. septembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelňajšom stretnutí KHL nad Dinamom Minsk 3:2 po nájazdoch, o ten rozhodujúci sa postaral Tomáš Netík. Po nepriaznivej sérii piatich prehier si "belasí" pripísali už druhé víťazstvo v rade a s pätnástimi bodmi im v tabuľke Západnej konferencie patrí priebežná 7. priečka. Premiérové víťazstvo pred bratislavským publikom si od svojho nástupu do funkcie pripísal fínsky kormidelník Slovana Petri Matikainen.

Po opatrnom začiatku oboch tímov sa 8025 prítomných divákov dočkalo aj gólových šancí. Na domácej strane hýril zvýšenou aktivitou najlepší kanonier tímu Ladislav Nagy, defenzíva Slovana sa zasa mala čo obracať za elitnou prvou formáciou hostí na čele s Jonathanom Cheechoom. Skóre duelu otvoril v 28. minúte po ukážkovej presilovkovej kombinácii Nedorost, no už o dve minúty neskôr odpovedali hostia rovnakou zbraňou s presnou koncovkou Szczechuru. Slovan poslal do tesného vedenia v 42. minúte svojím prvým gólom v sezóne Andrej Šťastný, no deväť minút pred koncom odpovedal na druhej strane Gavrus. O osude stretnutia rozhodli napokon až samostatné nájazdy, ten rozhodujúci premenil Netík.