Matikainen po výhre nad Dinamom Riga: Musíme sa naučiť hrať aj za stavu 4:0
PREHRAŤ

Slovan teraz čaká trojzápasová séria na ihriskách súperov.

Bratislava 1. októbra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom domácom zápase KHL nad lotyšským Dinamom Riga 5:1 a zaznamenali už tretí triumf v rade. V tabuľke Západnej konferencie súťaže figurujú s 18 bodmi na 5. mieste.

"Belasí" rozhodli o svojom víťazstve už v prvej tretine, ktorú vyhrali vysoko 4:0. V úvode sa ubránili početnej presile hostí a potom v rozpätí desiatich sekúnd strelili dva góly z hokejok Jegliča a Vondrku. Druhý menovaný pridal tretí presný zásah do siete Dinama pri presilovke a vynikajúcu dvadsaťminútovku zavŕšil štvrtým gólom vo vlastnom oslabení Murley. Rižanom sa podarilo znížiť v 40. minúte, keď výborného Janusa nakoniec prestrelil Videll, no ďalšie góly už nepridali. V závere ešte vylepšil skóre Hudáček.

Slovan teraz čaká trojzápasová séria na ihriskách súperov. Najbližší duel odohrajú v pondelok 6. októbra o 17.30 h na ľade nezdolaného lídra celej súťaže SKA Petrohrad. O dva dni neskôr si zmerajú sily opäť s Dinamom Riga a o ďalšie dva ich privíta Dinamo Minsk.