Kozákovci valcujú aj naďalej, z Bieloruska si nesú tri body.
PREHRAŤ

FUTBAL-ME-kvalifikácia: Tréner Ján Kozák o výhre nad Bieloruskom

Borisov 12. októbra (TASR) - Slovenskí futbalisti zvíťazili v nedeľňajšom zápase C-skupiny kvalifikácie EURO 2016 nad domácim Bieloruskom 3:1. Skóre duelu v Borisove otvoril v 65. minúte stredopoliar Marek Hamšík, v 79. minúte vyrovnal Timofei Kalačev. Slováci napokon strhli víťazstvo na svoju stranu, keď sa v 84. minúte druhýkrát gólovo presadil hrdina večera Hamšík. Skóre uzavrel v prvej minúte nadstaveného času striedajúci Stanislav Šesták.

Zverenci trénera Jána Kozáka zaznamenali tretí kvalifikačný triumf v rade a s plným počtom 9 bodov im patrí pozícia na čele tabuľky. Španielsko a Ukrajina nazbierali šesť bodov, pričom oboch favoritov už Slováci dokázali zdolať. Na finálový turnaj EURO 2016 do Francúzska postúpia prví dvaja z deviatich kvalifikačných skupín a najlepší tím z tretieho miesta. Ďalších osem tretích bude hrať baráž o štyri miestenky, domáce Francúzsko má účasť ako organizátor automatickú.

V ďalšom kole sa slovenskí futbalisti predstavia 15. novembra v Macedónsku, o tri dni neskôr ich v Žiline čaká prípravný zápas s Fínskom, ktorým uzavrú kalendárny rok.