SKLENÁR: EÚ a NATO musia spolupracovať kvôli bezpečnosti Európy
PREHRAŤ

SKLENÁR: EÚ a NATO musia spolupracovať kvôli bezpečnosti Európy

Hosťom Pavla Demeša v relácii SVET bol generálny riaditeľ sekcie obrannej politiky MO Martin Sklenár.

V stredu 29. júna sa zídu lídri Severoatlantickej aliancie (NATO) v Madride. Nielen o madridskom summite, ale aj o summite Európskej únie, ktorý sa konal v Bruseli, diskutoval v štúdiu TASR TV Pavol Demeš so svojím hosťom, generálnym riaditeľom sekcie obrannej politiky MO Martinom Sklenárom.

Pozrite si reláciu SVET s Pavlom Demešom.

 

Minister obrany J. Naď a britský veľvyslanec N. Baker diskutovali o samite NATO

      Bratislava 24. júna (TASR) - Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) diskutoval v piatok s britským veľvyslancom Nigelom Bakerom o očakávaniach od nadchádzajúceho samitu lídrov NATO v Madride a o aktuálnej bezpečnostnej situácii. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.
      "Slovensko je vo svojich postojoch konzistentné tak voči podpore Ukrajiny, ako aj posilňovaniu spoločnej obrany. Podporujeme posilnenie východného krídla NATO, vstup Švédska a Fínska do Aliancie a ďalšie strategické rozhodnutia v prospech kolektívnej obrany," povedal Naď.
      Očakáva, že madridský samit vyšle silný odkaz jednoty a odhodlania spojencov adaptovať sa na meniace sa bezpečnostné prostredie.