D. FISCHER: Hillary Clintonová by bola lepšou prezidentkou
PREHRAŤ

D. FISCHER: Hillary Clintonová by bola lepšou prezidentkou

Hosťom Pavla Demeša v relácii SVET Tu a teraz bol Dušan Fischer zo Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA).

Americké prezidentské voľby budú 8. novembra a pozornosť nielen americkej, ale aj svetovej verejnosti sa počas posledných týždňov upriamila na predvolebné diskusie s prezidentskými kandidátmi, demokratkou Hillary Clintonovou a republikánom Donaldom Trumpom. Pôsobenie oboch kandidátov zhodnotil v relácii aj Dušan Fischer. Podľa jeho názoru sa víťazom predvolebných duelov stala H. Clintonová, a to vďaka suverénnosti a pripravenosti.

Ako povedal Fischer, Clintonová vďaka svojmu pôsobeniu v predvolebných diskusiách zvýšila svoje šance uspieť vo voľbách na prezidenta Spojených štátov. „Môže sa ešte stať, že sa vytiahnu nejaké ďalšie e-maily Hillary Clintonovej, resp. sa nájde nejaký ďalší škandál z minulosti alebo že sa o Donaldovi Trumpovi objaví ďalšie video, ktoré by ho mohlo zdiskreditovať,“ odhaduje vývoj situácie pred voľbami Fischer. Podľa jeho názoru prieskumy prezidentských volieb budú až do volieb takmer totožné v porovnaní s výsledkami súčasných prieskumov tesne po dueloch s odchýlkou jedného percenta. Tie hovoria o náskoku Clintonovej o 10–12 percent.

Na otázku Pavla Demeša, čie víťazstvo by bolo lepšie v rámci zlepšenia medzinárodných vzťahov a spolupráce, sa Fischer vyjadril, že síce Rusi chcú, aby vyhral Trump, no podľa jeho názoru by Clintonová bola lepšou prezidentkou, stabilnejšou, nakoľko ju nielen Európa vníma ako distingvovanú dámu a stabilného človeka.

Víťazom amerických prezidentských volieb bude Hillary Clintonová, ktorá 20. januára zloží prísahu, myslí si Dušan Fischer z SFPA.

 

Pozrite si reláciu Pavla Demeša SVET Tu a teraz.