HOCHEL: Pred eurovoľbami sme na Slovensku spustili kampaň ´Tentoraz idem voliť´
PREHRAŤ

HOCHEL: Pred eurovoľbami sme na Slovensku spustili kampaň ´Tentoraz idem voliť´

Hosťom Pavla Demeša v sérii rozhovorov venovanej voľbám do Európskeho parlamentu je Dionýz Hochel z Kancelárie EP na Slovensku.

V súčasnosti v Európe pozorujeme nárast antisystémových radikálnych strán, vidíme dosah fake news a vidíme, ako má táto sféra dosah na ovplyvňovanie verejnej mienky, tvrdí D. Hochel a dodáva: "Európsky parlament z vlastných zdrojov organizuje komunikačnú kampaň ´Tentoraz idem voliť´, ktorá má objektívne priniesť informácie o dianí v parlamente a zvýšiť povedomie o ňom u obyvateľov Európskej únie."

Pred blížiacimi sa voľbami do EP sú podľa prieskumov Eurobarometra na Slovensku dve skupiny voličov, tzv. "soft abstainers", paradoxne väčšinovo tvorené mladými ľuďmi, ktorí môžu najviac profitovať z EÚ, ale z rôznych príčin nejdú voliť, vysvetľuje D. Hochel a dodáva, že druhou skupinou sú živnostníci a podnikatelia, ktorí rovnako využívajú výhody voľného trhu. Práve na tieto dve skupiny potenciálnych voličov na zameriava kampaň EP na Slovensku. Kampaň je decentralizovaná a v každej členskej krajine sú iné cieľové skupiny.

Kampaň bola inšpirovaná úspešnými kampaňami politikov v zahraničí, napríklad víťaznou kampaňou francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, či Jeremyho Corbyna (vodcu britských labouristov).

"Celý náš tím chodí po Slovensku a v rámci kampane sa stretáva s týmito dvoma cieľovými skupinami," uvádza D. Hochel, ktorý dúfa, že najbližší výskum Eurobarometra ukáže väčší záujem o účasť vo voľbách do EP.

Kancelária EP bude organizovať po Slovensku 15 podujatí v okresných a krajských mestách na zvýšenie povedomia o EÚ a EP. "Pripomíname si 15. výročie členstva v Európskej únii, 30. výročie pádu Železnej opony a mobilizujeme mladých ľudí a podnikateľov, aby išli voliť," dodáva D. Hochel.

Pozrite si reláciu SVET s Pavlom Demešom.

 

 

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad